Neden Bosch KTS arıza tespit cihazları?

  • Neden Bosch KTS arıza tespit cihazları?
  • Neden Bosch KTS arıza tespit cihazları?
  • Neden Bosch KTS arıza tespit cihazları?
  • Neden Bosch KTS arıza tespit cihazları?
  • Neden Bosch KTS arıza tespit cihazları?
10 Nis

Neden Bosch KTS arıza tespit cihazları?


Güvenilir ve profesyonel çözümler; Bosch, tüm dünyada üretilen araçlarla ilgili sistem ve yedek parça tedariğinde dünyadaki en büyük otomotiv yan sanayi üreticilerinden biridir. Bu alandaki tecrübesini, kendi ürettiği ve tasarladığı Bosch KTS Arıza Tespit Cihazları ile en doğru ve profesyonel şekilde araç servislerinin kulanımına sunmaktadır.

Herkes için uygun cihaz seçenekleri; Bosch KTS Arıza Tespit Cihazı alan müşterilerimizin cihazları, kurulumları tamamlandıktan sonra kullanıma hazır olarak teslim edilir. Daha sonra da Bosch’un İstanbul Küçükyalı da bulunan Eğitim Merkezi’nde en son teknolojik olanakların kullanıldığı bir ortamda, zengin görsel ve yazılı doküman desteğiyle, tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından teorik ve pratik kullanım eğitimimiz ücretsiz olarak sağlanır.

Uzun vadeli satış sonrası destek hizmeti; Servis ekipmanları, birer yatırım malzemesi olmaları sebebiyle, uzun yıllar servis ve teknik destek hizmeti gerektirmektedir. Bosch, Türkiye’de 100 yılı aşkın deneyimiyle sadece satış alanında değil, satış sonrası alanda da verdiği kesintisiz destekle fark yaratmaktadır. Bu sayede araç servisleri, satın alınmış oldukları cihazlarla ilgili her türlü sorunu Türkiye çapındaki BTS (Bosch Test Cihazları Servisi) ağı ve merkezi servis yapılanmasıyla hızlı bir şekilde çözümlerler.

Telefon destek hizmeti; Müşterilerimiz, KTS arıza tespit cihazlarımızın kurulumu ve kullanımına yönelik telefon destek hizmetinden, hafta içi ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Ayrıca müşterilerimizin, günlük servis işlerinde dizel ve benzinli araçlarda bulunan yeni teknolojik sistemlerde karşılaştığı teknik arızların çözümüne yönelik sorunları ve kapsamlı teknik destek talepleri için de hizmet verilmektedir.

TeleServis uzaktan erişim desteği; Bu hizmet sayesinde uzaktan erişim yolu ile internet üzerinden KTS kullanıcılarının bilgisayarlarına bağlanabilmekte, cihazın kurulum ve güncellenmesiyle ilgili teknik destek sorunları çözüme kavuşturulmaktadır.

KTS serisi arıza tespit cihazları


Cihazlarımızın içersinde standart olarak yer alan KTS SD diyagnoz yazılımı ile; 

   - Avrupa/Amerika/Asya menşeli, binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçlarla ilgili 150’den fazla araç markası, 230.000’in üzerinde araç tipine bağlantı imkanı.

   - Motor kumandası, ABS, airbag, şanzıman kumandası, klima elektroniği, gösterge paneli, yol bilgisayarı, merkezi elektronik, elektronik yakıt püskürtme sistemleri, lastik basınç kumanda sistemleri gibi 80’in üzerinde kontrol ünitesine tek bir cihazla bağlantı imkanı

    - OBD II, CAN-Bus II ve Hibrid araç teknolojisi gibi en yüksek teknolojiye sahip sistemlere bağlanabilme özelliği 

    - Tamamen Türkçe Menü

  KTS serisi arıza tespit cihazlarımız, üzerinde bulunan tüm elektronik sistemler ve sensörlerle ilgili,

1) Araç diyagnoz soketi yeri ve bağlantı bilgilerine ulaşır.

2) Hata kodu okur ve siler: Araçta bağlantı kurulan sistemdeki arızaları okuyup gerekli müdahele yapıldıktan sonra bu arızaları aracın hafızasından silerek, gösterge panelinde beliren sistem özel arıza uyarı lambalarını söndürür.

3) Araç ile ilgili gerçek değerleri anlık görüntüler. Kontrol ünitesi üzerinden sensörlerin anlık çalışma değerlerini ölçer.

4) Araç üzerindeki haraketli sistemleri ECU üzerinden verilen komutla çalıştırılıp, test ederek arıza tespiti yapar. (Örneğin, far kontrol sistemleri, sinyal ikaz sistemleri, silecek sistemleri, yakıt pompa enjeksiyon sistemleri, gaz kelebeği, röle, fan vb parçaların harakete geçirilerek test edilmesi

5) Bosch KTS 5 serisi cihazları Euro uyumlu olup, söz konusu Pass-Thr işlemini (SAE J2534 Standartları’na uygun ECU programlama) standartlara uygun bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için araç üreticisinden ilgili yazılımın edinilmiş olması gerekir.

 6) Kodlama ve adaptasyon yapar. (Örneğin, Bosch ve yabancı enjökterlerin kodlanması, rölantı ayarı,gaz kelebeği adaptasyonu )

7) Araca özel test ve ölçümler yapar. (Örneğin, arka fren balatası değişimi, elektronik park fren sistemleri, lastik basınç ayar kumandası adaptasyonu, kompresyon, ABS testi, yakıt ölçümü)

8) Hızlı servis için gerekli işlemlere kolay ve hızlı ulaşım sağlayan servis menüsü sunar. (Servis uyarı lambası söndürme, muayenesinden sonra sensörlerin sıfırlanması, yeni aksesuar setlerinin adaptasyonu ve kurulumu, AHK, radio, navigasyon sistemleri, bagaj rayları vs.)

   - KTS serisi cihazlarda standart olarak sunulan multimetre özelliği sainde, araç üzerindeki sistemlerle ilgili gerilim, akım ve direnç ölçümü; 

   - KTS Serisi cihazlarda standart olarak sunulan multimetre özelliği sayesinde kontrol ünitesi ile bağlantı kurulduğunda K/L, SAE ve CAN hatları üzerinden sensörlerle haberleşmede kullanılan sinyaller osiloskop üzerinden de görülebilmekte, detaylı testler ve karşılaştırmalar yapılabilmektedir. Kontrol ünitesi ile bağlantı kurulamadığında osiloskop ile direkt parça üzerinden ölçüm yapılarak diyagnoza devam edilebilmektedir.

Ayrıca opsiyonel olarak eklenecek SIS servis yazılımı (Hata Arama Klavuzları ve Bilgi Bankası)

   - KTS diyagnoz yazılımı içersinde bulunan Avrupa/Amerika/Asya menşeli, binek, hafif ticari/ticarı ve ağır vasıta grubu 150’den fazla araç markası, 230.000’in üzerinde araç tipi ile ilgili çok detaylı hata arama kılavuzları içeren eşsiz bir bilgi kütüphanesi

   - Hata kodu tabloları ve hata bulma kılavuzları

   - Arızalı parçaların yerlerini bulabilmek için gereken parça montaj şema ve resimleri

   - Tesisat,sensör ve elektirikli parçaların kontrolü için gereken elektirik bağlantı planları 4 Yapılan ölçümleri mukayese edebilmek için gereken araca aik orijinal istenilen değer tabloları 4 Karşılaştırma sonuçlarını yazıcıdan çıktı alarak raporlama imkanı

   - Müşteri şikayetine göre arıza bulma talimatları

   - Detaylı adaptasyon, test ve ayar bilgileri

    - Avrupa’daki yeni araç modelleri 2020 yılının Eylül ayından itibaren güvenlik ağ geçitli arıza teşhis erişimi (SGW) ile donatılmaktadır. Araç üreticileri, artık araç elektroniğine OBD soketi üzerinden erişimi günden güne daha çok güvenlik kademeli hale getirmeye başlıyor.

KTS 350/560/590 cihazları bir sonraki SGW gerekliliklerini dahi yerine getirmektedir.

   - Yakın gelecekte ve daha ileride karşılaşacağımız teknolojilere KTS kullanıcıları hazırlıklı olacaktır!            

   - Bosch, birçok araç üreticisi için ilgili arıza teşhis test cihazlarını geliştiren ve üreten bir firmadır.    Böylelikle bağımsız servislere aynı yüksek seviyede geleceğe uygun bir çözüm sunabilmek adına gerekli bilgi birikime sahiptir.

    - Buna SGW’nin yanı sıra PassThru, 16bit-Seed&Key veya DoIP veri arabirimi gibi bazıları tam olarak otomotiv çevresinde yeni yeni bilinen formatlar da dâhildir.